Aktualności.

12-01-2021 #Aktualności

Poświąteczny odbiór choinek

Choć śladem przedszkolaków wielu z nas chciałoby zanucić „Choinko, piękna jak las. Choinko zostań wśród nas”, nieubłaganie przybliża się czas, w którym świąteczne drzewko będzie musiało opuścić nasze domostwa.

Coraz więcej osób kupując choinkę w donicach przesadza ją po świętach do ogrodu.

Tym, którzy nie mają takiej możliwości, przybywa z pomocą KOM-EKO. Odbierane przez nas choinki zagospodarowujemy w sposób przyjazny dla środowiska. Po wstępnym rozdrobnieniu drobne gałązki i igły trafią na pryzmy kompostowe przyczyniając się do wytworzenia naturalnego środka poprawiającego właściwości gleby „HUMUKOM”. Grubsze gałęzie i pnie zasilą produkcję paliwa alternatywnego, które zastępuje węgiel w procesach spalania w przemyśle cementowym.

Choinki odbierane są w formie wystawek zgodnie z otrzymanym przez Państwa harmonogramem (zapraszamy również do użycia aplikacji ekoAPP) w miesiącach styczniu i lutym. By mogli Państwo skorzystać z tej usługi bardzo prosimy o zgłoszenie potrzeby odbioru choinki w jednym ze wskazanych terminów. Zgłoszenie powinno nastąpić co najmniej na trzy dni przed terminem odbioru.

Zgłoszenia można dokonać: