Aktualności.

03-09-2023 #Aktualności

Siatkówka plażowa z KOM-EKO

Zaangażowanie w życie społeczne, gospodarcze, kulturalne i sportowe naszego regionu to część misji Grupy KOM-EKO. Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy wesprzeć jako sponsorzy drugą edycję turnieju siatkówki plażowej Bogdanka Beach Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza organizowanego przez Fundację imienia naszego nieodżałowanego mistrza.

Od lipca do sierpnia w cyklu turniejów eliminacyjnych rozegranych w Świdniku, Międzyrzecu Podlaskim, Janowie Lubelskim i Chełmie wzięło udział blisko 50 siatkarskich mikstów. W finale rozegranym 2 września na obiektach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wzięło udział 16 najlepszych zespołów. Triumfowali Agnieszka Gołofit i Michał Szust z Lublina pokonując w finale inny lubelski duet Paulinę Kłuś i Szczepana Gębczyka.

Rozegrany w największych miastach Lubelszczyzny turniej był nie tylko promocją pozytywnych wartości jakie niesie za sobą uprawianie sportu i zdrowy tryb życia, ale również okazją do pielęgnowania pamięci Tomasza Wójtowicza - jednego z najwybitniejszych siatkarzy wszechczasów, Mistrza Olimpijskiego (1976), Mistrza Świata (1974), czterokrotnego Wicemistrz Europy (1975,1977,1979,1983), Wicemistrza Europy Juniorów (1971), Zdobywcy Pucharu Europy oraz Superpucharu z Santalem Parma, pierwszego Polak w International Volleyball Hall of Fame, honorowego obywatela Miasta Lublin.