Aktualności.

06-11-2021 #Aktualności

W poszukiwaniu najlepszego sposobu postępowania z odpadami

W poszukiwaniu najlepszego sposobu postępowania z odpadami wytwarzanymi przez mieszkańców Lublina, KOM-EKO gotowe jest odwiedzić nawet najdalsze zakątki Europy.

Zainspirowani proekologiczną i prospołeczną postawą Norwegów w postępowaniu z własnymi odpadami przedstawiciele Firmy odwiedzili lokalną norweską ciepłownię, w której paliwem są… odpady.
Nowoczesna instalacja goszcząca naszych przedstawicieli powstała w położonym aż 350 kilometrów za kołem podbiegunowym mieście Tromso.

To co w Naszym Kraju jest ogromnym problemem tam ogrzewa mieszkania, zakłady pracy, szkoły a nawet szpital i uniwersytet.
Spalarnia zlokalizowana jest na terenie zakładu, do którego trafiają odpady z Tromso i okolic. Pozostałości po odzyskaniu surowców wtórnych trafiają na taśmociąg prowadzący bezpośrednio do spalarni. Trudno wyobrazić sobie bardziej ekologiczny sposób postępowania z odpadami.

Norwegia, kraj wysoko rozwinięty i bogaty. Posiada wielkie zasoby naturalne surowców energetycznych takich jak gaz i ropa, a jednak jej mieszkańcy nie pozwalają sobie na marnowanie surowców takich jak własne odpady.
Wcześniej takie odpady trafiały na składowiska, gdzie zamiast służyć ludziom zatruwały środowisko naturalne.

Biorąc przykład z pragmatycznych Norwegów nie tylko zapobiegniemy marnotrawstwu ale również zadbamy o środowisko.
Oni powiedzieli dosyć marnotrawstwa już kilkanaście lat temu.