Flotę samochodów KOM-EKO S.A. zasiliły w październiku trzy nowe śmieciarki. Pojazdy na trzyosiowych podwoziach marki SCANIA i zabudowie firmy EKOCEL odbierać będą zmieszane odpady komunalne z terenu miasta Lublina.
Co ciekawe, dwa pojazdy SCANIA P340, to pierwsze w taborze KOM-EKO pojazdy napędzane gazem CNG. Za ich sprawą odbiór i transport odpadów będzie mniej uciążliwy dla środowiska.
- Pojazdy z napędem gazowym, charakteryzują się niższą emisją spalin do atmosfery, jak również emitują znacznie niższy poziom hałasu, co winno być bezpośrednio odczuwalne przez mieszkańców Lublina. – zauważa Marek Karczewski, Dyrektor ds. Handlowych i Realizacji Usług KOM-EKO S.A. - Co istotne parametry zbierania opadów, a więc pojemność i ładowność zabudowy są identyczne jak w przypadku konwencjonalnych śmieciarek. Zakup pięciu kolejnych aut z napędem gazowym planujemy w pierwszym kwartale 2019 roku.