Aktualności.

08-05-2023 #Aktualności

Orły ESG 2023

Z wielką radością przyjmujemy wyróżnienie w kategorii „Debiut zarządzaniem ESG” podczas Gali wręczenia nagród „Orły ESG 2023” organizowanej przez redakcję Rzeczpospolita podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie. W Grupie KOM-EKO S.A. każdego dnia zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności wobec planety oraz przyszłych pokoleń. Naszym celem jest zmiana przyszłości oraz przekazanie naszym dzieciom i wnukom czystego, zadbanego otoczenia. Działania z zakresu ESG wynikają z naszego głębokiego przekonania, że mamy realny wpływ na teraźniejszość i przyszłość.

Jesteśmy dumni z faktu, że Grupa KOM-EKO to osiem operacyjnych spółek zajmujących się zagospodarowywaniem odpadów, a troska o środowisko naturalne jest wpisana w DNA każdej z nich. Wejście na ścieżkę ESG było dla nas oczywistą decyzją. Cieszymy się, że już na samym początku nasze działania zostały dostrzeżone i wyróżnione.
Nagrodę odebrała Izabela Słotwińska, kierowniczka biura zarządu i liderka ds. ESG w KOM-EKO, która podsumowała to w następujący sposób: „Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że już na samym początku ten raport został dostrzeżony i wyróżniony”.

ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance) dotyka obszarów związanych z ochroną środowiska naturalnego, odpowiedzialnością społeczną i ładem korporacyjnym. Te kryteria muszą zostać uwzględnione przez każdą firmę, której celem jest dążenie do odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju. Od 2026 roku zgodnie z dyrektywną CSRD z obowiązkiem ujawniania danych niefinansowych, obok spółek notowanych na giełdzie będą musiały się zmierzyć również średnie przedsiębiorstwa prowadzące swoją działalność na terenie UE.

Relacja z Gali „Orły ESG” dostępna tutaj