; Kom-Eko sponsorem Pucharu Europy Taekwon-Do w Lublinie | KOMEKO

Aktualności

13-06-2017 #Aktualności

Kom-Eko sponsorem Pucharu Europy Taekwon-Do w Lublinie

W dniach od 9 do 11 czerwca 2017r. Lublin gościł uczestników VIII Pucharu Europy w Taekwon-Do oraz Międzynarodowego Pucharu Dzieci i Kadetów w tejże dyscyplinie. Do hali Globus zawitało przeszło 1000 uczestników z 23 europejskich krajów oraz wielu spragnionych sportowych wrażeń kibiców. Byliśmy tam i my, wspierając jako sponsor tę jedną z najważniejszych w środowisku Taekwon-Do imprez.

Nadmieńmy, iż nieprzypadkowo zlokalizowano ją w naszym mieście. W Lublinie mieści się siedziba Polskiego Związku Teakwon-Do, zaś Lubelski Sportowy Klub Taekwon-Do to najstarszy tego typu ośrodek w Polsce.

Czym jest Taekwon-Do? To narodowy sport i koreańska sztuka walki stworzona przez nieżyjącego już generała Choi Hong Hi. W latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia łącząc elementy technik różnych koreańskich sztuk walki stworzył spójny i efektywny system samoobrony, którego zgłębianie jest dziś udziałem blisko 20 milionów ćwiczących na całym świecie.

Pierwszy dzień zawodów przyniósł rywalizację najmłodszych, która jak podkreślali obserwatorzy, stała na zaskakująco wysokim poziomie zarówno w konkurencji układów jak i walk. Choć w rywalizacji dzieci nie wynik wydaje się najważniejszy, warto nadmienić, iż klasyfikację medalową wygrali mali reprezentanci Polski, przed rywalami z Białorusi i Ukrainy. Kolejne dwa dni to międzynarodowe współzawodnictwo o Puchar Europy w kategoriach juniorów i seniorów. Lokalny patriotyzm skłania by wspomnieć w tym kontekście o dwóch medalach Pauliny Dzieńkowskiej z Lubelskiego Sportowego Klubu Taekwon-Do, która wygrała walki do 56 kg i stanęła na najniższym stopniu podium w układach 1 dan.

Okrasą całej rywalizacji była specjalna gala nazwana „Nocą wojowników”, podczas której finały najbardziej efektownych konkurencji przeplatały się z równie widowiskowymi pokazami tańca, gimnastyki akrobatycznej oraz nieco egzotycznej konkurencji pole dance.