; Współpraca z Uniwersytetem Otwartym KUL | KOMEKO

Aktualności

21-10-2017 #Aktualności

Współpraca z Uniwersytetem Otwartym KUL

Miło nam poinformować o nawiązaniu przez KOM-EKO współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim im. Jana Pawła II w zakresie edukację dzieci, młodzieży i osób dorosłych z dziedziny ekologii w ramach działań prowadzonych przez Uniwersytet Otwarty KUL.

Uniwersytet Otwarty KUL jest nową, pierwszą w Polsce inicjatywą w zakresie edukacji dzieci i dorosłych. To projekt realizowany w o wiele szerszej formule niż znane już uniwersytety dziecięce czy uniwersytety trzeciego wieku. Od trzech lat umożliwia on wszystkim, bez względu na wiek, wykształcenie czy miejsce zamieszkania zdobywanie i pogłębianie wiedzy w wielu dziedzinach, zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami studentów.

W semestrze zimowym 2017-2018 Uniwersytet Otwarty KUL w ramach programu wykładów dla dzieci szkolnych oferuje cykl zajęć „Ekologiczny uczeń” prowadzonych przez ekspertów KOM-EKO. Ich inauguracja miała miejsce 19 i 20 października 2017 r.

Miło nam, iż w ten sposób możemy wykorzystać praktyczną i teoretyczną wiedzę naszych pracowników oraz doświadczenia zdobyte w ramach prowadzenia Centrum Edukacyjnego KOM-EKO przyczyniając się do wzrostu wiedzy i świadomości ekologicznej najmłodszych słuchaczy.